Zájem o zelené dotace roste i navzdory koronaviru

28.6.2020

Člověk by řekl, že když Českou republiku zasáhne koronavirus, lidé začnou šetřit. Přece jenom řada lidí přišla o práci a někteří mají práci nejistou. Jenže opak je pravdou. Lidé utrácí nebo spíše využívají aktuální situace. Vezměme si například fotovoltaiku – ta vlivem koronaviru poklesla na ceně. A když se k tomu přidá dotace z programu Nová zelená úsporám, koupíte si solární panely na střechu takřka za hubičku.

Zejména v posledních měsících výrazně roste zájem o dotace z programu Nová zelená úsporám, který má na svědomí ministerstvo životního prostředí. O dotaci z programu mohou zažádat všichni ti, kteří investovali nyní nebo v posledních dvou letech do úsporného zařízení, které znatelně snížilo energetickou náročnost rodinného domu. Aktuálně je spuštěná již několikátá vlna, o kterou je zájem, i když dopady šíření koronaviru byly opravdu drastické.

Od ledna se eviduje dvojnásobný počet zaslaných žádostí

Ministerstvo životního prostředí České republiky však avizuje na to, že zájem o dotaci z programu Nová zelená úsporám roste od letošního ledna, nejen v době panujícího koronaviru, který se u nás začal šířit během března. Podle ministerstva životního prostředí během prvních pěti měsíců letošního roku bylo podáno dvojnásobné množství žádostí v porovnání s loňským rokem a stejným obdobím.
Zejména roste zájem o fotovoltaické elektrárny, na které lze získat dotaci až ve výši 150 tisíc korun.

Fotovoltaické elektrárny lze označit za trend

Fotovoltaické elektrárny lze aktuálně označit rovnou za trend současnosti. To potvrzují i dodavatelé elektřiny, kteří nainstalovali zhruba dvojnásobné množství solárních panelů na střechy rodinných domů oproti loňskému roku a stejnému období.

Důvodem zvyšujícího se zájmu nejen o fotovoltaiku, ale také o další úsporná opatření je podle odborníků i proto, že karanténa dohnala řadu lidí k řešení nezbytností - sem se ostatně řadí i pořízení a instalace úsporných zařízení.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky