Zájem o solární panely v Česku roste

4.6.2020

Koronavirus rapidně snížil cenu fotovoltaických elektráren, které si lidé instalují například na střechu rodinných domů. I tento fakt vedl k tomu, že zájem o solární panely v posledních měsících výrazně vzrostl. To ostatně potvrzuje nejmenovaná energetická společnost, která říká, že jenom během prvních pěti měsíců letošního roku přibylo přes 230 fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domů, které obsluhuje. Oproti stejnému období v loňském roce se tak jedná o poloviční nárůst. Vloni jich přibylo sotva 155. Pokud bychom se však měli podívat na všechny energetické společnosti a jejich výsledky, výsledky by byly zcela jiné a daleko vyšší.

Za zvýšený zájem může také dotační program

Koronavirus, který u nás udeřil během letošního března, sice snížil cenu fotovoltaických elektráren, ale není to ani zdaleka ten jediný důvod, proč se zájem o solární panely zvýšil. Zájem se zvýšil také díky dotačnímu programu. Aktuálně je možné získat nemalou dotaci, která rapidně sníží pořizovací cenu fotovoltaiky. Jedná se totiž o úsporné opatření, proto spadá do dotačního programu Nová zelená úsporám, jež má na svědomí ministerstvo životního prostředí.

Ostatně samo ministerstvo potvrdilo, že zájem během prvních letošních měsíců se oproti loňskému roku zdvojnásobil, a to dokonce i přes panující koronavirus, který zasáhl do příjmů řady domácností.

Předpokládá se velký zájem i v příštích letech

Co analytici na základě aktuálních informací, zjištění a skutečnosti předpokládají, je, že během následujících let zájem o fotovoltaické elektrárny pravděpodobně nepoklesne. Naopak se bude držet takto vysoko. Konečně se solární panely stávají běžnou součástí domácností, tudíž aktivně snižují energetickou náročnost rodinných domů. To se výrazně podepisuje na účtech za elektřinu.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky