Zájem o Novou zelenou úsporám se vloni zvýšil

5.1.2021

Člověk by si řekl, že lidé nebudou v době současné krize utrácet. Ale zdá se, že k šetření přistupují trochu jinak. Místo toho, aby si střádali své finance do kasičky na nočním stolku, raději investují. Zatímco někteří investují do akcií nebo nemovitostí, jiní do úsporných opatření, která jim v budoucnu mohou přinést nemalé úspory. Myslí se jimi například tepelná čerpadla, rekuperace nebo fotovoltaika, respektive veškerá zařízení, na která lze získat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Podle posledních statistik během loňského roku výrazně vzrostl počet zájemců o zmiňovaný dotační program. I když došlo k hromadě protiepidemických opatření, přesto lidé brali dotační program obrovským útokem. Nejvíce žadatelů se registrovalo na počátku epidemie čili v období od loňského března do loňského dubna. V těchto měsících byl nárůst opravdu znatelný.

Lidé se pouštěli do rekonstrukcí

Důvodem zvýšeného zájmu byly se vší pravděpodobností rekonstrukce, do kterých se lidé pouštěli. Z počátku epidemie se většina lidí rozhodla investovat do dlouho odkládaných vylepšení. Řada lidí se pustila do nákladného zateplování, jiný zase do výměny zdrojů vytápění. Dotace se tak braly například na tepelná čerpadla, dále pak na podlahové topení a v neposlední řadě i na výměnu oken.

Podle statistik vzrostl zájem také o solární panely. Dalo by se říct, že rok 2020 se doslova nesl ve znamení solárních panelů. Nejen, že si je lidé instalovaly na své střechy, ale také vzniklo mnoho projektů, které se zabývaly tím, jak panely umístit například na fasádu domu, nikoliv jen na jeho střechu.

Proplatilo se několik desítek tisíc žádostí

Během loňského roku se proplatilo rovnou několik desítek tisíc žádostí celkovou částkou dosahující takřka sedmi miliard korun. Některé žádosti nesplňující podmínky však bohužel byly zamítnuty. Je však třeba konstatovat, že i nadále je možné žádat o nemalé finanční příspěvky na úsporná opatření nebo projekty, které pomáhají snižovat energetickou náročnost rodinných domů i bytových objektů.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky