Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

5.8.2020

Věděli jste, že tepelné čerpadlo vzduch/voda je tím nejčastěji pořizovaným tepelným čerpadlem na trhu? Dalo by se říct, že je to jasná volba spotřebitelů. Podle posledních průzkumů se i přes fakt, že se na trhu nachází celá spousta druhů a typů tepelných čerpadel, volí právě tepelné čerpadlo vzduch/voda. Nabízí se ale otázka, proč tomu tak je. Proč je právě tento typ tepelného čerpadla oblíbenější než jiný? Proč se právě po tomto tepelném čerpadle sahá takřka automaticky bez prozkoumání další nabídky na trhu?

Příznivá cena a univerzálnost využití

Odborníci se shodují na tom, že důvodem jsou především výhody tepelného čerpadla vzduch/voda. Těmi prvními výhodami je především příznivá cena (jiná tepelná čerpadla často koupíte daleko dráž) a taktéž univerzálnost využití. I když tepelné čerpadlo zajišťuje energii pro ohřev vody, může také vytápět kompletně celý objekt.

Vysoká a stálá návratnost investice

Tepelné čerpadlo slibuje nejen vysokou, ale především stálou návratnost investice. Ta se podle všeho pohybuje kolem osmi procent ročně za ušetřené náklady za energie. A to rozhodně není málo. Prvotní investice vložená do koupě tepelného čerpadla se tak zanedlouho vrátí a poté bude tepelné čerpadlo jenom vydělávat.

Možnost získat dotaci

Možná vás zaráží pořizovací cena tepelného čerpadla vzduch/voda. Ta, i když je tedy pro spotřebitele podle průzkumů příznivá, může být přesně pro někoho až příliš závratná. Naštěstí lze nyní získat dotaci na tepelné čerpadlo, stačí si o ni požádat. Dotační program Nová zelená úsporám i letos podporuje všechny, kdo chtějí investovat své peníze do úsporných opatření, jež povedou ke snížení výroby elektrické energie.

Skladné rozměry

Zatímco v případě instalace některých tepelných čerpadel byste museli žádat o stavební povolení nebo byste museli zajistit hlubinný vrut do země, v tomto případě tomu tak není. Tepelné čerpadlo vzduch/voda má velmi skladné rozměry, což je další plus.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky