Vybíráme klimatizace do firem

6.10.2020

Přemýšlíte nad tím, že do své firmy pořídíte klimatizaci? Důvodem toho jsou šílená horka během letních měsíců, která nejsou dobře snesitelná? Nabídka klimatizací na trhu je poměrně široká a jakožto majitel společnosti si nemusíte vědět rady. Proto vám přinášíme tipy na klimatizace, které jsou vhodné do větších i menších podniků.

Splitové klimatizace jsou řešením

Většina lidí volí klasické mobilní klimatizace. Jejich nespornými výhodami je snadná přemístitelnost i nízké pořizovací náklady. Pravdou ale je, že to velkých firem se příliš nehodí. Jedná se o řešení pro kanceláře, ale pokud vlastníte velkou výrobní společnost, pak existuje lepší řešení, kterým jsou splitové klimatizace.

Pokud hovoříme o splitových klimatizacích, hovoříme o dělených klimatizacích, které se skládají z vnitřní a venkovní jednotky. V současné době se jedná o jeden z nejpoužívanějších druhů tohoto zařízení, které umí nejen ochlazovat vzduch v interiéru, ale zároveň ho umí také oteplovat.

Výhodou splitové klimatizace je především to, že je poměrně tichá, i když její výkon je velice vysoký. Vnitřní jednotku je možné nainstalovat prakticky kdekoliv, nevyžaduje ani tolik místa jako zmiňovaná mobilní klimatizace. Co je taktéž velkou výhodou, tak je to, že nabízí mnoho funkcí (kupříkladu je možné ji ovládat skrze mobilní telefon). Navíc má v sobě zakomponované filtry pro zachycování prachu, bakterií a virů, což ocení především alergici a také astmatici.

Pro větší firmy jsou vhodnější multisplitové klimatizace

Pokud však nemáte malou společnost, ale naopak velkou firmu, která se skládá z vícero místností, případně výroben, vhodnější je pro vás multisplitová klimatizace. Hlavním rozdílem mezi tímto druhem a výše zmíněným je to, že venkovní jednotka multisplitové klimatizace může mít na sebe napojeno hned několik vnitřních jednotek. Ty mohou být rozmístěny rovnou do několika místností.

Co je opravdu skvělé, tak je to, že jednotlivé jednotky je možné individuálně nastavit a řídit. Nejsou na sebe nijak vázané, spojuje je prakticky jenom to, že mají stejnou venkovní jednotku.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky