Tepelné čerpadlo vzduch/voda je oblíbené. Proč?

18.7.2020

Snížit energetickou náročnost rodinného domu – to je cíl mnohých majitelů domů. Nechtějí už tolik platit za elektřinu, naopak chtějí něco ušetřit a potěšit tak rodinný rozpočet. Navíc nyní vědí, že mohou na úsporné opatření získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. A taková dotace se klidně může dostat až na padesát procent způsobilých nákladů. To už rozhodně nejsou malé dotace, proto proč nad zavedením úsporného opatření váhat? Například se vyplatí investovat do tepelného čerpadla. Mezi lidmi je oblíbené především tepelné čerpadlo vzduch/voda, ale proč? Existuje přece tolik druhů tepelných čerpadel!

Tepelné čerpadlo vzduch/voda jako nejčastější volba českých spotřebitelů

Jak již bylo zmíněno, aktuálně je na trhu mnoho typů tepelných čerpadel. A i když každé má něco do sebe, přesto je nejčastější volbou českých spotřebitelů tepelné čerpadlo vzduch/voda. Podle průzkumů je tento typ tepelného čerpadla tak oblíbený především díky svým nesporným výhodám. K nim patří například příznivá cena nebo univerzálnost využití tohoto typu tepelného čerpadla.

Jak tepelné čerpadlo vzduch/voda funguje?

Nabízí se otázka, na jakém principu funguje tepelné čerpadlo vzduch/voda. Princip je velice jednoduchý - odnímá se teplo z okolí (v tomto případě ze vzduchu) a po převodu na vyšší teplotní hladinu dochází k ohřevu vody, respektive k vytápění celého obývaného objektu.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda jako nejprodávanější tepelné čerpadlo na trhu

Tepelné čerpadlo vzduch/voda se díky své oblíbenosti u spotřebitelů stalo nejprodávanějším čerpadlem na trhu. Jak jsme zmínili, k jeho nesporným výhodám patří především výhodná cena a také vysoká kvalita. Navíc zákazníci pozitivně opěvují i to, že se jedná o stálou návratnost investice. Ta se pohybuje kolem osmi procent ročně za ušetřené náklady na energie.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky