Tepelné čerpadlo je ideálním systémem na vytápění, tvrdí odborníci

3.7.2020

Hledáte ideální systém na vytápění vašeho rodinného domu? Chcete však ušetřit nebo se alespoň radovat z finanční úspory? Odborníci jsou toho názoru, že byste měli vsadit na tepelné čerpadlo, které je tím ideálním systémem na vytápění. Důvodem toho je fakt, že tepelné čerpadlo slibuje až šedesátiprocentní úsporu nákladů spojených s ohřevem vody a také s vytápěním rodinného domu. Ovšem důvodů, proč investovat do tepelného čerpadla, je daleko více.

Jedná se o univerzální řešení

Odborníci především konstatují, že tepelné čerpadlo je nejen multifunkčním řešením, ale zároveň se jedná o zcela univerzální řešení. Jedná se o úsporné zařízení, které se spokojí s naprosto každým typem příbytku. Ať už vlastníte vilu z dob první republiky nebo vlastníte novostavbu, která vám v posledních měsících doslova kvetla pod očima, tepelné čerpadlo si vždy najde své místo. Kromě toho, že se postará o vytápění příbytku, ho zvládne také ochladit v době letních parných horkých dnů.

Získáte na něj dotaci

Pakliže někdo stále ještě uvažuje nad tepelným čerpadlem, odborníci na ně apelují. Rozhodně není dobře čekat, protože později už byste nemuseli získat dotaci na tepelné čerpadlo. Aktuálně je totiž spuštěna další vlna dotačního programu Nová zelená úsporám, v rámci kterého lze požádat o dotaci ve výši až padesáti procent způsobilých nákladů. Finanční příspěvek, který je však jednorázový, tak může pořádně potěšit rodinný rozpočet.

Velice nízké provozní náklady

Proč je tepelné čerpadlo ideálním systémem na vytápění? Důvodem toho je fakt, že se s ním pojí velice nízké provozní náklady. Tepelné čerpadlo je sice poháněno z části elektrickou energií, ale energii bere také zvenčí, tudíž elektrické energie nepotřebuje tolik. Navíc pokud vlastníte tepelné čerpadlo, vztahují se na vás zvýhodněné tarify elektrické energie.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky