Tepelná čerpadla pro teplo i chlad

1.2.2021

Podle posledních průzkumů je tepelné čerpadlo pravděpodobněji nejoblíbenějším vytápěcím systémem na trhu. I když se nejedná o zrovna levnou záležitost, díky tomu, že se jedná o státem dotovaný otopný systém ho lidé instalují do svých domácností. Jen hrstka z nich si však uvědomuje, že instalací tepelného čerpadla se nezíská jenom otopný systém, ale také chladící zařízení.

Dalo by se říct, že ta nejmodernější tepelná čerpadla si až rozmazlují své vlastníky. Snaží se jim vyhovět po všech směrech. Nejen, že se jedná o úsporný zdroj tepla, ale také se jedná o naprosto tichou jednotku, kterou doma vlastně ani neevidujeme. Aktuální výkřiky technologií se pyšní i celou řadou chytrých funkcí, mezi které patří také chlazení.

Oteplí i ochladí

Že se tepelné čerpadlo postará o teplo v domácnosti, to je naprosto jasné. Ale věděli jste, že tento typ otopného systému má i opačnou funkci čili dokáže ochlazovat? Ochlazování nabízí právě nejnovější tepelná čerpadla, která se snaží vyhovět vysoké poptávce trhu. Takzvané přichlazování topnou soustavou se stává stále více a více žádanější. Dnešní tepelná čerpadla mají díky zabudovanému regulátoru vyhodnotit teplotu i vlhkost vzduchu, podle čehož se nastavují.

Je však třeba konstatovat, že chladící výkon dodávané topné soustavy se nikdy nebude rovnat té z klimatizace, ale je to ideální řešení, pakliže si obě úsporná opatření pořídit nemůžete.

Tepelné čerpadlo je dotované státem

I když tepelná čerpadla nejsou levnou záležitostí, jedná se o otopný (a nyní také víme že i ochlazovací) systém dotovaný státem. Stále platí, že je možné získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, která se může dotknout až 50i procent způsobilých nákladů. A to už je citelná částka, který jistě potěší rodinný rozpočet.

Kromě možnosti chlazení patří k výhodám tohoto úsporného zařízení i dlouhá životnost či ekologičnost.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky