Tepelná čerpadla a jejich tři základní typy

5.2.2020

Odešlo vám tepelné čerpadlo a uvažujete nad koupí nového typu? Možná už nechcete udělat chybu jako při posledním výběru, proto přistupujete ke koupi tepelného čerpadla poněkud důsledněji. Nebo si tepelné čerpadlo kupujete naprosto poprvé a nevíte o něm ještě dostatek informací. V takovém případě vám však pomohou odpovědi na nejčastěji pokládané otázky.

Jaký typ tepelného čerpadla zvolit?

Pokud jste se již informovali o tepelných čerpadlech, pak jistě víte, že na trhu najdeme rovnou několik typů tepelných čerpadel. Ze všeho nejdříve se u každého typu udává medium čili to, odkud se teplo bere, a druhé slovo říká mediu, kam se teplo předá. To, jaké tepelné čerpadlo je pro vás nejvhodnější, raději proberte s odborníkem. Závisí to na tom, jestli máte k dispozici zahradu či pozemek kolem domu nebo v jakém domě bydlíte a podobně.

Jak regulovat topení, aby se zbytečně neutrácelo za energie?

Tepelné čerpadlo je jednou z možností, jak snížit energetickou náročnost budovy. Je to tedy jeden ze způsobů, jak snížit spotřebu energií, za kterou platíte nemalé sumy. Aby však nedocházelo ke zbytečnému plýtvání peněz, aby se tedy zbytečně neutrácelo za energie, je třeba topení regulovat. V tomto ohledu je to podobné jako s autem na dálnici. Pokud je jízda plynulá, šetří se tím auto. Čím plynulejší tedy bude i vytápění tepelným čerpadlem, tím se bude šetřit a tím pádem i něco ušetříte.

Jaké tepelné čerpadlo slibuje největší úsporu?

Jak již bylo zmíněno, aktuálně se na trhu najde rovnou několik druhů tepelných čerpadel. Nabízí se proto otázka, které z nich je nejúspornější čili které slibuje největší úsporu peněz. Podle odborníků se nejvíce ušetří na provozu tepelného čerpadla s řízeným výkonem. Takové tepelné čerpadlo je vybavené frekvenčním měničem, které řídí otáčky kompresoru a tedy i řídí samotný výkon čerpadla.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky