Střešní fotovoltaika je u střední třídy běžná

3.12.2020

Pryč jsou doby, kdy se nad fotovoltaikou dlouho uvažovalo. Nyní je již prokázáno, jak moc mohou solární panely na střechách rodinných domů snížit energetickou náročnost. A to lidé vidí rádi zejména v době, kdy ceny energií neustále rostou.

Podle posledních průzkumů se střešní fotovoltaika stala něčím zcela běžným hlavně u střední třídy. Nyní jsou součástí menších i větších rodinných domů. Rodiny zkrátka chtějí mít bydlení spadající do nízkoenergetických standardů a ušetřit tím ne stovky, ale rovnou tisíce, ne-li desetitisíce korun na energiích.

Zájem o solární panely nepolevuje ani přes nepříznivé ekonomické podmínky

Člověka by možná napadlo, že zájem o solární panely poleví s příchodem koronavirové krize, že lidé nebudou mít na toto úsporné opatření peníze. Opak je však pravdou. Spíše došlo k uvědomění, že solární panely skutečně mohou dlouhodobě znamenat úsporu. Navíc stále funguje dotační program Nová zelená úsporám, který na fotovoltaickou elektrárnu může poskytnout finanční příspěvek až ve výši 150 tisíc korun.

Dalo by se tedy říct, že zájem o solární panely neustále roste, a to i napříč nepříznivým ekonomickým podmínkám. Dokazuje to růst počtu žádostí o dotaci ze zmiňovaného programu. Pokud bychom brali v potaz i to, že řada lidí investuje do solárních panelů i bez získání zmiňované dotace, řekli bychom, že zájem roste až příliš prudce.

Pro získání dotace se musí splnit několik podmínek

Pokud nad fotovoltaickou elektrárnou uvažujete, uvažujete pravděpodobně i o tom, že zkusíte požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Finanční příspěvek ve výši několika desítek tisíc by se vám jistě hodil. Pravdou je, že abyste získali požadovaný jednorázový příspěvek, musíte splnit několik podmínek. Kupříkladu musíte minimálně sedmdesát procent vyrobené elektřiny využít pro svou vlastní potřebu. Také musíte prokázat, že došlo k poklesu energetické náročnosti rodinného domu.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky