Rekuperační jednotky snižují energetickou náročnost domu. Jaké jsou další výhody?

21.11.2020

Pokud již patříte mezi mnoho domácností, které již vyměnili klasická okna za plastová, případně jste si nechali i zateplit dům, možná jste se také setkali s tím, že na teplotě v bytě nebo domě, je to sice poznat, ale také je to poznat vzduchu a stěnách, kde se velmi často mohou vyskytnout plísně. Právě především z těchto důvodů je potřeba v domácnostech často větrat a tím si ušetřené teplo zase vypouštět ven. Nebo to tak být nemusí?

Energetická náročnost domu je dnes velmi důležitá

V současné době jsou na občany naší země kladeny velké nároky, co se energetičnosti týče. Elektrická auta a vytápění v domácnostech jsou velkým tématem. Rekuperace vám pomohou právě od zmíněných problémů z plísní a znečištěným, až škodlivým vzduchem. Díky zateplení celý dům uzavře, a to je ten největší problém. Musíte větrat a teplo se vám opět dostává ven. Rekuperační jednotka nabízí kompromis. Nebudete muset větrat, zabráníte vzniku plísni a pročistíte vzduch. Jaké jsou další výhody?

Velkou výhodou při větrání bez otevření oken, respektive výhodou rekuperačních jednotek je to, že nemáte v místnostech žádný průvan a místo, kudy vám bude "foukat na nohy". Samozřejmostí je, že nemáte, a to zejména v zimě, absolutně žádné ztráty tepla.

Žádný hmyz vás už nebude obtěžovat

Jistě to také znáte, sotva otevřete okno, hned máte doma nepříjemný hmyz, který vás akorát tak obtěžuje. V neposlední řadě vaše rekuperační jednotka zajistí vyčištění vzduchu od bakterií, které mohou ovlivňovat vaše zdraví a také zamezí usazování a vzniku nepříjemného prachu.

Výhod, proč si pořídit rekuperační jednotku, je hned několik, proto se podívejte, která by vám vyhovovala nejvíce. Rekuperační jednotky se vyrábějí do prostor, velkých až 420 m2.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky