Proč vytápět s pomocí klimatizace?

4.9.2020

Klimatizaci má většina lidí zafixovanou jako zařízení, které pomáhá ochlazovat vzduch v interiéru. Proto se ke koupi klimatizace přistupuje především v okamžiku, kdy je venku horké a parné léto a teploty dosahují svého maxima. Jenže pravdou je, že klimatizace rozhodně není jenom na ochlazování vzduchu v interiéru. Její funkce je i vytápět interiér, tudíž ji aktivně využijete i v zimě. Možná se ale v souvislosti s tímto faktem ptáte na jednu věc, a sice proč vytápět dům klimatizací, když mám klasický zdroj vytápění? Důvodů je rovnou několik.

Klimatizace jako rychlý doplňkový zdroj tepla

Jak již bylo zmíněno, s klimatizací se nemusí jenom ochlazovat vzduch v interiéru, ale může se s ní interiér i vytápět. Vytápění klimatizací je poměrně úsporné, navíc i co do regulace také velice komfortní. Samozřejmě klimatizace nemůže sloužit jako hlavní zdroj vytápění v celém domě, ale jako rychlý doplňkový zdroj tepla je klimatizace opravdu skvělá.

Klimatizace, respektive vytápění s pomocí klimatizace volí především majitelé nízkoenergetických domů. Jedná se totiž o úsporný způsob vytápění, vždyť je klimatizace vlastně takovým tepelným čerpadlem.

Klimatizace funguje na stejném principu jako tepelné čerpadlo

I když si to mnozí neuvědomují, klimatizace funguje na naprosto stejném principu jako tepelné čerpadlo. Právě z toho důvodu je možné ji využívat i k vytápění. Pokud bychom měli srovnat klimatizaci a další, běžné elektrické přímotopy, řekli bychom, že klimatizace funguje daleko, daleko úsporněji. Odborníci se shodují dokonce na tom, že klimatizace funguje dokonce až čtyřikrát úsporněji než zmiňované elektrické přímotopy.

Navíc teplý vzduch je k dispozici ihned po zapnutí zařízení, je to tedy skutečně rychlý zdroj tepla, který se hlavně v zimě hodí.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky