Proč je rekuperace do bytu takovým trendem?

26.11.2020

V posledních letech se setkáváme s čím dál větší náročností na naše domy a byty. Lidé se trápí s energetickými štítky a hojně využívají dotace na zateplení domů a výměnu oken. To, že budete mít zateplený dům či byt a vyměněná okna ale nemusí znamenat konec problému.

Když vás trápí plíseň a špatný vzduch

Vyměněná okna a zateplený dům sice přináší výhody v nesporné spotřebě peněz za vytápění, ale tím to zdaleka nekončí. Samozřejmě investice do tepelného čerpadla má smysl, ale co dále? Zejména u starších domů toto utěsnění může způsobit problém v podobě plísní a horší kvality vzduchu. Z toho poté plyne třeba častější nemocnost nejen dětí. Proto je důležité v těchto domech a bytech často větrat, když nemohou "dýchat" samotné zdi. Ne pro každého je ale řešením to, že každý den bude otevírat okna. V tom případě máte na výběr ze dvou možností, jak využít přístroje na řízený větrací systém s rekuperací tepla. Těmito možnostmi jsou:

Centrální systém se častěji využívá u bytových domů, ale pro vyšší náklady a poměrně velkou náročnost na rozvod systému je potřeba si jej dobře rozmyslet. Lokální větrací jednotka je pak ideálním řešením jak do bytů, tak domů.

Proč je rekuperace tak oblíbená?

Tato jednotka není tolik složitá na instalaci, v podstatě jde o to, najít ty správné prostory. Není hlučná ani příliš finančně náročná. Zároveň disponuje levným provozem. Zejména z těchto důvodů je tato jednotka ideálním řešením. Lze jej využít, i když jste celý den v zaměstnání. Nevětrá se vám teplo ven a vy se nemusíte bát, že se vám někde v domě objeví plíseň.

Zdravější vzduch pro všechny v domácnosti

Oblíbenost rekuperačních jednotek stoupá a čím dál častěji se v domácnostech objevuje. Dýchejte lepší a čistší vzduch ve svém domově a nemusíte se bát o své zdraví ani o zdraví svých dětí, kterým případná plíseň může způsobit vleklé zdravotní problémy.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky