Přední výhody podlahového topení

24.11.2020

Způsobů, jak vytápět interiér, je nyní celá spousta. Zatímco někdo volí klasické vytápění s pomocí kamen nebo radiátorů, jiní volí trochu modernější alternativu, a to podlahové vytápění, které je ostatně velice výhodné. Zejména v moderních domácnostech podlahové vytápění najdete. Že nad tím zrovna také uvažujete? Zmiňme si přední výhody, které vás o koupi podlahového topení jednoznačně přesvědčí.

Teplý vzduch sálá do všech míst v interiéru

Dalo by se říct, že podlahové vytápění se stává trendem dnešní doby. Kamna ani vytápění klasickými radiátory už nejsou tak oblíbené. Důvodem toho je možná způsob provedení a položení tohoto topení, možná za jeho zvyšující se popularitou stojí výhody, kterými se pyšní. Za jednu z hlavních výhod lze označit to, že teplý vzduch sálá prakticky do všech míst v interiéru. Proudí pomalu a otepluje tak každý kout, do kterého se teplo z radiátorů nebo kamen jinak nedostane.

Důvodem toho, že se teplo z podlahového topení dostane prakticky do všech částí příbytku, je hlavně fakt, že ho lze položit v celém bytě či domě. Může se položit do chodby, těžce dostupné koupelny nebo do okolí kuchyňské linky. Dokonce ho lze položit i na keramickou dlažbu, která tak jako zázrakem už nebude nikdy studit.

Na jakoukoli podlahovou krytinu

Možná si říkáte, že ho jistě nelze položit na jakoukoli podlahovou krytinu v domě. Jenže opak je pravdou - podlahové topení je možné položit jak na vinyl nebo laminát, tak na keramickou dlažbu nebo třeba na dřevo. Při pokládání jenom pamatuje na dodržování správného návodu, jak na pokládku. Také dodržujte maximální povrchové teploty, které podlahové vytápění může mít v kontaktu s danou krytinou, ať nedojde k poškození podlahové krytiny.

Abyste předcházeli poškození podlahové krytiny, měli byste se vyvarovat i prvotnímu přetopení. Informujte se u výrobců o tom, jak začít s vytápěním na konkrétní podlahové krytině.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky