Používáte klimatizaci úsporně? Poradíme vám

12.9.2020

Koupě klimatizace byla letos tématem v nejedné rodině. Máme ji koupit nebo do ní raději investovat nemáme? I když o klimatizacích tradují nejrůznější zvěsti, pravdou je, že se jedná o opravdu skvělé zařízení do domácnosti, které nemusí ani moc stát. Stačí, když budete klimatizaci používat úsporně. Díky tomu se vám nijak nezvýší náklady spojené s energiemi, dokonce se vám spíše sníží. Jenže jak na to? Jak používat klimatizaci úsporně?

Zvolte vhodnou teplotu

Klimatizaci je možné používat nejen v létě, kdy příjemně ochlazuje vzduch v interiéru, ale zároveň je možné ji používat i v zimě, jelikož umí fungovat i jako topení. V obou případech je však důležité, abyste zvolili vhodnou teplotu. Pokud zvolíte vhodnou teplotu, budete se radovat nejen z úspornosti klimatizace, ale také z toho, že zdraví nebudete mít nijak pošramoceno. Obecně platí (tedy hlavně v létě), že teplota venkovní a vnitřní se nesmí lišit od více jak šest stupňů Celsia. Optimální teplota, kterou je dobré v místnosti udržovat, je tedy kolem čtyřiadvaceti stupňů Celsia.

Funkce odvlhčování

Mnohé klimatizace (tedy spíše ty dražší) mají funkci takzvaného odvlhčování. Jedná se o režim, ve kterém klimatizace pracuje nejen účinně, ale i velice ekonomicky. Klimatizace při tomto režimu odvlhčuje vzduch v interiéru, zároveň ale funguje na nejnižší otáčky, takže vás prakticky nestojí žádné velké peníze.

Pozor na režim chlazení

Pokud chcete klimatizaci používat opravdu ekonomicky a úsporně, měli byste se informovat o režimu chlazení a o tom, jak funguje. Mnozí lidé si myslí, že i tento režim jede na nejnižší obrátky, respektive ho nastavují tak, aby na nejnižší obrátky jel. Jenže v tomto případě jen kradete drahou energii. V případě chlazení musí jet klimatizace na maximální otáčky, aby došlo k efektivnímu chlazení. Tak pozor na to.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky