Podlahové topení jasnou volbou do novostaveb

28.11.2020

Našli jste si krásný pozemek, na kterém chcete postavit svůj vysněný příbytek? Pokud tomu tak opravdu je, pravděpodobně už kreslíte plány a přemýšlíte nad tím, do jakých opatření a zařízení budete investovat. Nad čím uvažujete, tak je možná krb nebo to, jakým způsobem budete domácnost vytápět. Zvolíte klasická kamna nebo radiátory? Trendem a nepostradatelností moderních příbytků je podlahové topení, které rozhodně stojí za úvahu.

Je sice mnoho způsobů, jak můžete vytápět svůj interiér, ale pravdou je, že podlahové topení je zkrátka hitem. Podle odborníků je to dokonce nepřekonatelný způsob, jak vytápět rodinné domy či jiné budovy. I když sice mohou vytápět i stěny nebo stropy, podlahové topení je stále tou nejlepší volbou.

Instaluje se i na hůře dostupná místa

Přední výhodou podlahového topení je především to, že se snadno instaluje i na hůře dostupná místa. Pokud vás trápilo, že bylo chladno na chodbě nebo v koupelně, proč si právě do těchto místností nepořídit podlahové vytápění, které se postará o příjemné klima i v těchto částech domu?

Podlahové topení lze instalovat i do okolí kolem kuchyňské linky. Při vaření vám tak bude příjemně teplo od nohou, ať už je podlahová krytina tvořená keramickou dlažbou nebo vinylem. Tím se ostatně dostáváme K další výhodě podlahového topení - lze se instalovat prakticky na jakýkoli povrch. Může být součástí vinylu, laminátu nebo keramické dlažby.

Topení, které nejde vidět

Proč se podlahové vytápění instaluje hlavně do moderních domácností? Protože právě zde se dbá na detaily a celkový design. Klasické radiátory jsou prakticky jedním velkým tabu, protože narušují čistotu a jemnost interiéru. Podlahové topení však nejde vidět.

Jelikož je tento způsob vytápění opravdu neviditelný, do moderních příbytků zkrátka pasuje. Nejsou vidět žádné trubky, radiátory či jiné, cítí se jenom teplo. To, že je tento způsob vytápění prakticky neviditelný, oceňují i restaurátoři starých historických budov, kteří nemohou příliš narušovat stěny či konstrukci objektů.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky