Tepelné čerpadlo je ideálním systémem na vytápění, tvrdí odborníci

9.7.2020

Když se Českou republikou prohnalo nové onemocnění jako jedna velká ničivá lavina, řada lidí si myslela, že lidé začnou rapidně šetřit. Přece jenom to nejhorší nás teprve čeká a řadu lidí čeká vyhazov, i když oni stále ještě pracují efektivně z domova. I když možná doba, kdy Češi začnou aktivně šetřit, ještě přijde, zatím své úspory utrácí hlava nehlava. Někteří však investují do věcí, které mají smysl - například do úsporných opatření, jež rapidně sníží energetickou náročnost jejich rodinného domu. Ani po úderu koronaviru neopadává zájem o dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Podle posledních statistik je i po úderu koronaviru dotační program Nová zelená úsporám stále populární. Aktuálně je spouštěna jeho už několikátá vlna. A i když se letos krapet pozměnily podmínky pro podání žádosti o dotaci, přesto je tento program velmi atraktivní.

Prodloužily se běžící lhůty

Jelikož však nový typ onemocnění, který v posledních měsících uvěznil drtivou většinu lidí doma, způsobil řadu změn a škod, prodloužily se běžící lhůty všem žadatelům o podporu. Přece jenom úřady byly v době vypuknuté pandemie mimo provoz a lidé své žádosti nemohli zkompletovat či dokončit. Lhůty se prodloužily do konce června, což byl termín přijatelný. Do tohoto termínu tak stihli všichni žadatelé o dotaci doložit dokumenty, které jsou potřeba k dokončení žádosti. Spadá sem například odborný posudek, formulář žádosti a podobně. Co žadatelé o dotaci velice ocenili, tak bylo to, že o prodloužení běžících lhůt nemuseli žádat. Automaticky se všechny běžící lhůty prodloužily a žadatelům tak odpadla jedna starost.

Dokumenty pro dotaci na fotovoltaiku šlo předávat elektronicky

Pokud jste před úderem koronaviru podali žádost o dotaci na fotovoltaiku, mohli jste během pandemie dodávat potřebné dokumenty k vyřízení dotace elektronickou cestou. Tato možnost se zřídila díky Státnímu fondu životního prostředí, což výrazně zjednodušilo čerpání jednorázové finanční podpory.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky