Nejčastější mýty o podlahovém vytápění. Nevěřte všemu, co se povídá

13.12.2020

Podlahové topení je dnes označováno za hit. V posledních letech výrazně roste popularita tomuto způsobu vytápění - dokonce se dostává i před klasický radiátor, který se nachází ve stále méně domácnostech. Je však pravdou, že někteří lidé na klasické radiátory nedají dopustit. Mají v hlavě totiž několik mýtů týkajících se podlahového vytápění, které jim brání v tom investovat do tohoto úsporného opatření.

Podlahové topení nevytopí každou část domu

Toto tvrzení bychom měli spíše opravit na - radiátory nevytopí každou část domu. Přední výhodou podlahového vytápění je totiž to, že ho lze instalovat prakticky do každé části příbytku. Můžete ho položit i do kuchyně, konkrétně do okolí kuchyňské linky. Dokonce ho lze položit i do koupelny, kterou také dokáže ohřát během chvilky.

Pokud bychom se měli pozastavit u radiátorů, řekli bychom, že radiátory do každé části příbytku nedosáhnou. V některých částech domu je tak rozdíl v teplotě znatelný.

Podlahové vytápění nelze regulovat

K nejčastějším mýtům, které se pojí s podlahovým vytápěním, patří také to, že podlahové topení prý nejde regulovat. Jenže opak je pravdou. V porovnání s vytápěním prostřednictvím klasického radiátoru je však vytápění trochu jiné. Zatímco radiátor po zapnutí ohřeje místnost během několika minut, podlahové topení na to jde postupněji a trvá to déle. Na druhou stranu teplo v interiéru po vypnutí podlahového topení zůstává daleko delší dobu než v případě radiátoru, který je studený během chvilky po jeho vypnutí. Je však pravdou, že právě toto může lidem, jež jsou zvyklí na rychlost ohřívání radiátoru, chvilku vadit, ale po navyknutí si na podlahové vytápění je soužití s ním vážně skvělé.

Díky zmiňované vlastnosti je podlahové topení ekologickým způsobem vytápění, který může uspořit nemalé náklady spojené s energiemi rodinného domu.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky