Na úsporná opatření lze získat dotaci i letos

26.5.2020

V uplynulých letech fungoval oblíbený program ministerstva životního prostředí nazvaný Zelená úsporám. Když se však v jednu chvíli zjistilo, že dotace z programu byly pozastaveny, řada lidí se tloukla do hlavy, protože nestihla o dotaci požádat. Ministerstvo životního prostředí České republiky se však nově rozhodlo obnovit tento program, a tak lze nyní opět požádat o nemalou dotaci, která rapidně sníží pořizovací cenu například fotovoltaiky, rekuperace nebo tepelného čerpadla. To vše jsou totiž úsporná opatření, která vedou ke snížení energetické náročnosti rodinného domu.

Požádejte o dotaci do konce roku 2021

Zatím je stanoveno, že je možné o dotaci požádat až do konce roku 2021. Máte tedy jinými slovy ještě poměrně hodně času na to, abyste do úsporného opatření investovali. Požádat o finanční příspěvek však můžete také v případě, že jste si úsporné opatření zřídili v posledních dvou letech. I v takovém případě máte šanci uspět a část pořizovací ceny se vám vrátí zpětně.
Program podporuje především majitele rodinných domů, ale také se podporuje výstavba bytových domů.

Na co všechno lze získat dotaci?

Už bylo nastíněno, že dotaci je možné získat například na fotovoltaiku, která se v posledních letech těší velké oblíbenosti a popularitě. Fotovoltaika je jeden ze způsobů, jak snížit náklady spojené s energiemi. Navíc se po velkou část roku stanete naprosto soběstačnými a zvyšování cen energií si na vás nepřijde.

Taktéž bylo nastíněno, že lze získat dotaci na tepelné čerpadlo nebo například na rekuperaci. Rekuperace se těší velké oblíbenosti taktéž, a to především proto, že lidé zjistili, že přináší řadu výhod jak během léta, tak samozřejmě během zimy.
A na co dalšího je možné získat dotaci? Dotaci lze získat třeba na venkovní stínící techniku, jako jsou žaluzie, rolety nebo slunolamy. Také jsou podporované takzvané zelené střechy nebo lze požádat o dotaci na výměnu oken či dveří.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky