Na fotovoltaickou elektrárnu je třeba dům připravit

19.8.2020

O fotovoltaické elektrárně se v posledních letech velmi mluví. Důvodem toho je především zvýšený zájem o toto úsporné opatření. A za zvýšeným zájmem pravděpodobně stojí snaha dlouhodobě ušetřit nebo skutečnost, že nyní lze získat na fotovoltaickou elektrárnu dotaci z programu Nová zelená úsporám. Ať už je vaším důvodem pro pořízení fotovoltaické elektrárny na střechu rodinného domu cokoli, pamatujte na to, že dům je třeba na fotovoltaickou elektrárnu připravit. Ideální je začít už při samotné výstavbě, i když zrovna v té době fotovoltaické panely nepřichází v úvahu.

Když začnete už při výstavbě domu, v budoucnu to budete mít jednodušší

Stavíte aktuálně svůj příbytek? Možná ani nechcete slyšet o možnosti instalovat si na střechu solární panely. To je v pořádku. Jen je třeba mít na paměti fakt, že člověk míní, život mění. Je možné, že se dříve nebo později pro fotovoltaickou elektrárnu rozhodnete a pak budete litovat toho, že jste dům na fotovoltaiku nepřipravili už při samotné výstavbě nemovitosti.

Odborníci rádi konstatují fakt, že ti, kteří fotovoltaickou elektrárnu brali v potaz už při samotné výstavbě domu, za to byli ve chvíli, kdy nakonec fotovoltaiku instalovali, nesmírně rádi. Znamenalo to totiž podstatně menší zásah do rodinného domu.

Klíčem k úspěchu je střecha

Ať už jste na fotovoltaiku mysleli ve chvíli, kdy jste dům stavěli, nebo o ní uvažujete až o mnoho let později, v každém případě platí, že klíčem k úspěchu je v tomto případě jedině střecha. Střecha by měla být pro fotovoltaickou elektrárnu optimální. Pokud můžete tvar střechy domu nebo její orientaci ovlivnit, máte obrovskou výhodu oproti těm, kteří tuto možnost nemají.

Solární panely je dobré mít orientované co nejvíce k jihu, aby o sluneční paprsky nebyla nouze. Pokud budou orientované na jihozápad nebo jihovýchod, je to taktéž v pořádku.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky