Na dotacích od státu je možné získat až 450 tisíc

25.9.2020

Dotační program Nová zelená úsporám funguje stejně jako v uplynulých letech I když na jaře bylo trochu prodlení s vyřizováním a schvalováním žádostí, nyní opět vše šlape na plné obrátky. Dokonce dochází i ke zvyšování některých konkrétních dotací. Například došlo ke zvýšení dotace na zelenou střechu. Nově lze získat až o šedesát procent víc, než kolik bylo možné získat doposud. Obecně však stále nejvyšší je dotace na novostavbu, která může být až ve výši 450 tisíc korun. A to už je opravdu znatelná suma, která potěší rodinný rozpočet.

Čím víc úsporných opatření, tím lépe

Pokud stavíte novostavbu, pravděpodobně vás bude zajímat právě ona dotace na novostavbu, která by mohla dosáhnout bezmála půl milionu korun. Pokud chcete získat takto vysokou dotaci, platí, že musíte splnit několik podmínek. A jednou z nich je mít rekuperaci čili systém řízeného větrání. Bez rekuperace získat dotaci nelze, dokonce vám v takovém případě dotaci rázem zamítnou.

Pokud však rekuperaci máte a rozhodli jste se požádat o dotaci, platí, že čím více úsporných opatření máte, tím lépe. Respektive čím více úsporných opatření budete mít, tím vyšší dotaci můžete získat. Jednoduchá rovnice, nemyslíte?

Dotaci lze získat i na jednotlivá úsporná opatření

Samozřejmě platí, že dotaci je možné získat i na jednotlivá úsporná opatření. Nemusí to tedy nutně být novostavba plná úsporných opatření, ale investovat můžete například jen do výměny elektrického vytápění, kdy změníte starý způsob vytápění za systém s tepelným čerpadlem. Nebo zvolíte jiný, ekologičtější způsob vytápění?

Dotaci lze získat i na fotovoltaickou elektrárnu nebo třeba na zmiňovanou rekuperaci, kterou nemusíte pořizovat jenom do novostavby. Řízené větrání se ostatně hodí do každého domu, protože sníží energetickou náročnost budovy.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky