Na co si dát pozor před koupí solárních panelů

10.4.2020

Chcete snížit energetickou náročnost rodinného domu? Nebaví vás platit vysoké sumy za energie? Fotovoltaická elektrárna je řešení. Solární systémy jsou v posledních letech velmi oblíbené, čehož si ostatně můžete všimnout, když procházíte městem nebo ulicí. Panely se nachází prakticky na kterékoli střeše rodinného domu. Lidé si zkrátka toto úsporné opatření pořizují, a to i proto, že na fotovoltaiku lze získat dotaci.

Ať už jste se rozhodli pro fotovoltaickou elektrárnu z jakéhokoli důvodu, je důležité vědět, na co si v případě fotovoltaiky dát pozor. Výběr solárních panelů není dobré podceňovat, přece jen to není zrovna levná záležitost, a to ani při získání dotace.

Informujte se o původu korektoru

Než si pořídíte solární panel, vždycky se informujte o původu korektoru. Zajímejte se o výrobce, předejdete tím koupi nekvalitního solárního panelu, který by neměl zrovna dlouhou životnost. Vyptávejte se především na to, jak dlouho působí výrobce na trhu. Pročtěte si také reference a recenze.

Zajímejte se o tepelnou izolaci korektoru

Při výběru fotovoltaické elektrárny se také zajímejte o tepelnou izolaci solárního korektoru. Tepelná izolace by měla být co největší, tepelné ztráty tak budou ku prospěchu a třeba v zimě budou napomáhat s odtáváním sněhu.

Je možná prohlídka solárních panelů?

Pokud vám prodejci nabízí i prohlédnutí solárních panelů, při prohlídce sledujte především zpracování korektoru. Sledujte jeho rám a to, jak je sklo zapuštěné do rámu, jaké je případně těsnění mezi sklem a rámem, případně jakou metodou je solární panel sestaven. Metod sestavování solárních panelů je celá řada a každá má své pro i proti.

Ptejte se na odolnost
Fotovoltaická elektrárna slibuje životnost až třicet let. Proto se při výběru ptejte na odolnost solárních panelů. Solární panely by měly působit především masivně a odolně na první pohled.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky