Když fotovoltaika, tak právě nyní

18.11.2020

Neustále vám na internetu vybíhají reklamy upozorňující na to, že byste měli investovat do fotovoltaické elektrárny? I když se nevyplatí vždycky dát na nablýskané reklamy, nyní byste je měli vyslyšet. Jsou to právě solární panely, které vám sníží energetickou náročnost rodinného domu, díky čemuž dlouhodobě ušetříte.

Navíc v současné době stále funguje dotační program Nová zelená úsporám. Mluvíme o programu, který podporuje investování do úsporného opatření. Pokud investujete do tepelného čerpadla, rekuperace nebo do fotovoltaiky, můžete požádat o dotaci, která se může vyšplhat až do výše padesáti procent způsobilých nákladů. Kupříkladu na fotovoltaiku se může dotace dostat až na hranici 150 tisíc korun. Pokud stále ještě váháte nad fotovoltaikou, máme pro vás několik dalších důvodů, proč do fotovoltaiky investovat právě nyní. To, že je nyní přístupný dotační program Nová zelená úsporám je sice hlavní a přední výhoda, ale není to ani zdaleka ta jediná výhoda.

Fotovoltaiku lze zkombinovat s vytápěním

Většina domácností platí opravdu nemalé sumy za vytápění a obecně za energie. Tomu lze předcházet, pokud se investuje do fotovoltaiky. Věděli jste, že fotovoltaické panely lze zkombinovat s vytápěním? Investice do fotovoltaiky se tak opravdu vyplatí. Využijete ji totiž na naprosté maximum. Rázem nebude pohánět jenom spotřebiče v domácnosti, ale bude také vytápět interiér, což se projeví na spotřebě energie, která rázem poklesne. Kombinace s tepelným čerpadlem je účinnost téměř na maximu.

V současné době se používají různé systémy takzvané akumulace. Asi nejznámější je ukládání energie do ohřevu teplé vody nebo do baterií. Také se čím dál více využívají inteligentní systémy, které mají za úkol řídit teplo v domě v závislosti na vyrobené energii.

Fotovoltaika může vytápět i chladit

Věděli jste, že fotovoltaika může jak vytápět, tak také chladit? Pokud zkombinujete tepelné čerpadlo s fotovoltaikou, vznikne dvojice, která je určená nejen k topení, ale také k pasivnímu chlazení.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky