Jak si vybrat tepelné čerpadlo

13.5.2020

Zjistili jste, že vám teplo z domu doslova uniká? Chcete si pořídit nové tepelné čerpadlo, díky kterému byste konečně snížili náklady spojené s energiemi? Pak bystě měli vsadit na koupi opravdu kvalitního tepelného čerpadla. Pamatujte, že na tepelném čerpadle se zrovna nevyplácí šetřit, a tak to nedělejte. Navíc nyní máte možnost získat nemalou dotaci, která se klidně může dotknout až poloviny způsobilých nákladů. Nebo jste ještě neslyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám?

Z dotačního programu Nová zelená úsporám můžete získat opravdu nemalou dotaci, která, jak jsme zmínili, může dosáhnout až na padesát procent způsobilých nákladů, a to už opravdu není zanedbatelná suma. Pokud patříte k jedincům, kteří i proto uvažují nad pořízením tepelného čerpadla, prozradíme vám, jak si ho správně vybrat, abyste neprohloupili nebo abyste později nelitovali.

Tepelné čerpadlo musí sednout vašemu domu

Každý odborník vám řekne, že tepelné čerpadlo musí být správně navrženo, respektive musí sednout vašemu domu. Proto je důležité zjistit, jaká je optimální ztráta domu a jaká je také celková roční spotřeba tepla na vytápění a na ohřev teplé vody. Takový návrh vám vypracují buď odborníci, nebo to zvládnete sami. Je to možné provést podle spotřeby uhlí nebo podle spotřeby dříví. Pokud jste majitelem novostavby, tam bude zjišťování tepelných ztrát daleko snazší.
Na druhou stranu u novostaveb se musí zvážit potřeba chlazení. Tu je třeba taktéž pokrýt tepelným čerpadlem, které se většinou spojí s chladící soustavou.

Na tepelném čerpadle se nevyplatí šetřit

Jak již bylo zmíněno, na tepelném čerpadle byste neměli šetřit. S jeho pomocí chcete ušetřit, jenže aby byla úspora velká, musí být tepelné čerpadlo kvalitní a s kvalitou roste bohužel i cena. Je však třeba konstatovat, že tato investice se do budoucna vrátí, za což ostatně budete víc než rádi.

Cena, za kterou koupíte tepelné čerpadlo, se skládá často z několika faktorů. Zatímco někdy je cena stanovená za kompletní čerpadlo, jindy je cena jen zlomkem, který zahrnuje třeba jen systémové jednotky nebo hydroboxy. Dávejte si tedy na to pozor.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky