Elektrické topné folie patří mezi moderní a zdraví prospěšné způsoby vytápění

5.11.2020

Ve světě stavebnictví se stále častěji setkávají s pojmem "elektrické podlahové vytápění budov". Jedná se o velký trend, který je také označován za nepřekonatelný způsob topení rodinných domů či bytových jednotek. Pod zmiňovaný pojem patří i vytápění elektrickými topnými foliemi, které jsou vlastně poměrně jednoduchým výrobkem, jenž umí vyhřívat podlahu po celé její ploše.

Výhody topných folií

Elektrické topné folie se poměrně rychle zařadily mezi moderní způsoby vytápění. A v porovnání s topnými rohožemi jsou více využívané. Důvodem toho je možná jejich vysoká životnost, která se rovná neuvěřitelným třiceti létům. Nebo za to snad může úspora, kterou tento typ vytápění přináší a za který je ráda hlavně rodinná peněženka?

Co stojí za zmínku, je, že jsou elektrické topné folie zdraví prospěšným způsobem vytápění. Princip, na kterém výrobek funguje, je totiž zcela totožný s tím, se kterým se setkáme v přírodě či všude kolem nás. Pro člověka je to tedy něco zcela přirozeného.

Navíc mluvíme o vysoce komfortním vytápění, které má nízké pořizovací náklady a patří mezí často vyhledávané podlahové vytápění.

Jak fungují elektrické topné folie v praxi

Princip výrobku určeného pro podlahové vytápění interiérů není nijak složitý. Topné folie vyzařují tepelné záření, které lze přirovnat k přirozeném infračervenému záření, jež vyzařuje slunce. Energie, kterou elektromagnetické vlny vypouští a které plují celým prostorem se po dopadu na pevný povrch mění v teplo. Dochází tak k oteplení celkového vzduchu v místnosti, nejen k zahřátí podlahy jako takové.

Tepelným zářičem je v tomto případě právě zmiňovaná podlaha, která vysílá teplo do celého interiéru. Dochází tak k menšímu namáhání stavebních konstrukcí i k rovnoměrnějšímu rozložení povrchové teploty.

Topné folie jako součást podlahového vytápění

Jak již bylo nastíněno, topné folie jsou především součástí elektrického podlahového vytápění. Své uplatnění ale nenachází jenom v moderních domech, které si zakládají na nízké energetické náročnosti. Mohou být instalovány i při dlouho plánované rekonstrukci, pakliže se majitelé domu rozhodnou pro podlahové topení.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky