Elektrické podlahové rohože zajistí ideální teplotu nejen v koupelně

16.11.2020

Koupelna a vytápění - to je téma, které nyní řeší nejedna domácnost. Přece jenom mluvíme o místnosti, do které se topení zavádí poměrně špatně, respektive kam se druh vytápění nevybírá zrovna snadno. Rozhodně se nechcete třást zimou při sprchování a nechcete mít v koupelně teploty rovnající se těm na severním pólu, proto se ptáte, jaký typ vytápění zvolit do této místnosti domu? Řešením mohou být elektrické podlahové rohože, které umí zajistit ideální teplotu nejen ve zmiňované koupelně.

Ať už koupelnu nově zařizujete nebo ji rekonstruujete, podlahové vytápění rozhodně stojí za zvážení. Jedná se nejen o ekonomický způsob topení, ale také o ekologickou záležitost. Může vám přinést nemalou úsporu nákladů vynaloženou na bydlení, což potěší nejen vaši peněženku, ale také samotnou planetu. V případě koupelny zvolte zmiňované elektrické topné rohože, které hravě vytopí celou místnost, aniž by jakkoli zmenšili její prostor.

Jaký je rozdíl mezi topnými rohožemi a topnými foliemi?

Možná vám nyní na mysli vyplynuly topné folie, které jsou také často využívané při instalaci podlahového vytápění. Bylo by však chybou myslet si, že mluvíme o jedné a té samé věci. Mezi elektrickými topnými rohožemi a topnými foliemi se nachází rovnou několik rozdílů.

Tím hlavním rozdílem je způsob fungování. Zatímco topné folie nahřívají jenom vrchní část podlahy, elektrické topné rohože nejdříve nahřívají celou velkou masu betonu, odkud se teplo posléze rozptyluje do interiéru. Rohože beton nahřívají, ten pak teplo předává dál vinylu, dlažbě nebo plovoucí podlaze.

Podlahové topení jako nepřekonatelný způsob vytápění interiérů

Podlahové vytápění však není dobrou volbou jenom do koupelny, ale také do ostatních částí domu. Díky němu nebude ani keramická dlažba studit, jako tomu bylo doposud. Tento způsob topení tedy nepřináší jenom ekologické a ekonomické benefity.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky