Do fotovoltaických elektráren aktivně investují i velkofirmy

18.7.2020

Když pojedete do práce, všimněte si, na kolika střechách rodinných domů už dřímají solární panely, které snižují danému rodinnému domku energetickou náročnost. Drtivá většina domácností si už uvědomuje, že fotovoltaická elektrárna je jenom ku prospěchu a nikoli na škodu. Navíc lze stále získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, tak toho řada lidí využívá. Zmíněné dotace však nemohou využívat společnosti, na které program zkrátka pozapomněl. To však neznamená, že firmy do solárních panelů neinvestují. Aktivně do nich investují dokonce bez dotací. I jim se totiž fotovoltaické elektrárny nadmíru vyplatí.

Podle posledních statistik lze říct, že stále přibývá společností, které se pyšní svou vlastní střešní fotovoltaickou elektrárnou. U nás to lze považovat za obrovský hit, který se pomalu dostává za hranice. I na Slovensku totiž roste počet velkofirem, kterým na střeše doslova přes noc vyrůstají fotovoltaické elektrárny.

Firmy snižují své náklady na elektřinu

Jak již bylo zmíněno, firmy nemohou čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám. Na ně se to zkrátka nevztahuje. Na druhou stranu do fotovoltaických elektráren investují i přesto. Stát jim s pořízením úsporného opatření sice nepomůže, ale to je neodrazuje. Hlavním důvodem, proč totiž investují do solární elektrárny, je snížení nákladů na elektřinu. Prokázalo se totiž, že nejedna firma zavedením fotovoltaické elektrárny výrazně ušetří na nákladech za elektřinu z tradiční distribuční sítě.

Dobra návratnosti je velice krátká

Navíc si to mnohé firmy umí chytře propočítat. A při spočtení zjišťují, že se jim jejich prvotní počáteční investice velice rychle vrátí. Většinou ve výrobách využívají trochu jiné solární panely, než jaké si lidé instalují na střechu svých rodinných domů, v každém případě se jejich investice brzy vrátí a oni posléze budou díky fotovoltaice na střeše jenom vydělávat.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky