5+1 důvod pro fotovoltaiku

30.5.2020

Potřebujete nějakým způsobem snížit energetickou náročnost rodinného domu? Nechcete už tolik platit za energie, ale raději byste něco málo ušetřili? Jedním z možností je fotovoltaika. V posledních letech se jedná o velice oblíbené úsporné opatření, do kterého se řada lidí vrhá doslova po hlavě. Fotovoltaické elektrárny slibují hromadu výhod, proto si je pojďme vyjmenovat.

Možnost získat dotaci

K vůbec hlavním důvodům toho, že si lidé dnes pořizují fotovoltaiku na střechu svého rodinného domu, je především možnost získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Aktuálně je spuštěna další vlna dotací, o které lze požádat až do konce roku 2021. Pokud patříte k těm, kteří doposud váhali nad solárními panely, už není na váhání čas. Jednorázová dotace se může dotknout až 150 tisíc korun, ovšem platí, že to může být maximálně 50% způsobilých nákladů.

Energetická soběstačnost

Umíte si představit, že by vás naprosto nezajímaly zvyšující se ceny elektřiny, protože by se vás to zkrátka vůbec netýkalo? Díky solárním panelům nebudete závislí na dodavatelích elektrické energie, jelikož po velkou část roku budete naprosto energeticky soběstační.

Snadná a rychlá instalace

Bojíte se, že se solární panely budou na vaši střechu instalovat dlouhé týdny, ne-li měsíce? Toho se opravdu nemusíte obávat. Instalace solárních panelů je naprosto rychlá a snadná, dokonce tomu až nebudete věřit, jak rychle budete mít fotovoltaickou elektrárnu na střeše.

Dlouhá životnost

Fotovoltaika není opravdu levná záležitost, proto se nabízí otázka, jak dlouho vlastně vydrží. Každý článek solárních panelů je vyráběn s minimální poruchovostí, což znamená, že životnost je opravdu dlouhá. Podle odborníků vydrží solární panely klidně deset, dvacet až třicet let.

Ekologičnost

Nechcete znečišťovat okolní životní prostředí? Pak byste měli zapomenout na využívání elektrické energie, ale raději byste měli přejít na solární energii. Ta totiž nijak neznečišťuje životní prostředí, dokonce při její výrobě nejsou do ovzduší vypouštěny žádné nebezpečné plyny.

Ekonomičnost

Závěrem ještě zmiňme to, co již bylo zmíněno výše, a sice znatelnou finanční úsporu. Díky solárním panelům dojde ke znatelnému snížení nákladů spojených s energiemi, což ocení především vaše peněženka, respektive rodinný rozpočet.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky